E-fatura portalında sorun yaşamamak için java ve explorer ayarlamaları nasıl yapılır? – JTS-Jet Teknik Servis
e-Defter, e-Fatura, e-Arşiv, e-SMM-Meslek Makbuz;
BAŞVURU yaparken ya da PORTALLARA girerken her ne sorun yaşıyorsanız; endişelenmeyin, 2017’den beri buradayız ve yardımcı oluyoruz. Ancak Uzak masaüstü desteği için ücret talep etmekteyiz.  En kısa sürede sorununuza çözüm arıyorsanız; iletişim için hazırız.
ALT KÖŞEDEKİ Çevirim içi Sohbet Balonuna tıklayarak bizimle rahatlıkla iletişime geçebilirsiniz
ya da
Whatsapp Web ile Bizimle iletişime geçmek için TIKLAYIN.

Not: “Destek performansı nedeniyle; Telefon çağrılarınızı otomatik olarak Whatsapp’a yönlendirmekteyim. Anlayışınız için teşekkür ederim.”

 

SORU:    E FATURA, E DEFTER , E ARŞİV, E MESLEK MAKBUZ başvuru yaparken ya da portallara girerken java ve explorer ayarları nasıl yapılmalıdır?

ÇÖZÜM:    Gerekli olan web soket ve diğer programları  hemen aşağıda madde madde paylaşıyorum. “Bu makale sonuca ulaşmak için yeterlidir”.  Ancak bazı bilgisayarlarda işletim sistemi ve diğer program farklılıklarından kaynaklı sorunlar için çözüm bulamayabilirsiniz.  Öncelikle E imza ya da Mali mühür sürücü ve programlarının kurulu olduğunu ve pin kodunu oluşturmuş olmalısınız.

Efaturawebsocket imza socket yazılımı
İNDİR

1-  Explorer 11 64bit indirmek için TIKLAYIN
      Explorer 11 32bit indirmek için TIKLAYIN
Windows 7 kullanıcıları için Explorer  9 ve  uzeri kurulu olmalıdır. Zaten Explorer 11 yüklüyse sonraki 2.Aşamaya geçin.
Windows 10 kullanıcıları  explorer güncelleme yapmalarına gerek yoktur ve yani aşamayı dikkate almayınız.

2-  EXPLORER SERTİFİKASINI yüklemek için TIKLAYIN.
İndirip çalıştırın ve “sertifikayı al” tıklayınız.
(https://localhost:8543 sayfasını açılmasını sağlar. Ancak Explorer varsayılan tarayıcı olarak ayarlamalısınız.

3-  JAVA son versiyonunu indirmek için TIKLAYIN
Java 32bit ya da 64bit genellikle önemli değil. Yani tarayıcının yönlendirdiği javayı indirip kurun.)
” JAVA KURDUKTAN SONRA;  Configure Java uygulamasını açın- Securty Sekmesine tıklayın.-Edit Site List butonuna tıklayın-add butonuna tıklayın-https://ebelge.gib.gov.tr-yapıştırın-okey tıkla ve çıkın. ”

4-  Güncel Firefox indirmek için TIKLAYIN 
İndirmek zorunda değilsiniz. Eğer E Fatura için Firefox tarayıcı olarak tercih edecekseniz yükleme sonrası mozilla varsayılan tarayıcı olarak ayarlanmalıdır.

5-  Güncel Chrome indirmek için TIKLAYIN 
İndirmek zorunda değilsiniz. Eğer E Fatura için  Chrome’u tarayıcı olarak tercih edecekseniz yükleme sonrası Chrome’u varsayılan tarayıcı olarak ayarlanmalıdır. 

6-  Efaturawebsocket imza socket yazılımı indirmek için TIKLAYIN
“İmza socket sunucusuna erişilemedi. lütfen imza soket yazılımını çalıştırıp sayfayı yenileyiniz” bu hatanın çözümü için web soketi indirip çalıştırmalısınız. Otomatik açılan Localhost sayfasında  dilediğiniz portala girebilirsiniz.

7-  E FATURA PORTALINA giriş yapmak için TIKLAYIN

8- E DEFTER PORTALINA giriş yapmak için TIKLAYIN

9- E ARŞİV PORTALINA giriş yapmak için TIKLAYIN

9- E FATURA İPTAL PORTALINA giriş yapmak için TIKLAYIN

E MESLEK MAKBUZ, E DEFTER, E FATURA ,E ARŞİV, E MUSTAHSİL  İÇİN BAŞVURU YAPACAKSANIZ GEREKLİ AYARLARI AŞAĞIDA MADDE MADDE PAYLAŞIYORUM. 

1- EXPLORER SERTİFİKASINI yüklemek için TIKLAYIN.(indirip çalıştırın ve “sertifikayı al” tıklayınız.

indirdiğiniz İmzalama aracını çalıştırdığınızda varsayılan tarayıcınızda (Explorer ya da Firefox’da)  LOCALHOST sayfası açacaktır.
ÖNEMLİ-Mozilla firefox  Localhost sayfasını açarsa  ayrıcalık tanı ve devam et demeniz ve sertikiyayı yükle demelisiniz.

2- Denetim masasından Java simgesi açılmalı ve security kısmında edit site list butonuna tıklayın ve açılan pencerede add butonuna tıklayın ve satıra şu adresi “https://ebelge.gib.gov.tr”   yapıştırın. 

3- E FATURA, E DEFTER ya da E ARŞİV BAŞVURUSU yaparken ve  “İmza socket sunucusuna erişilemedi. Lütfen imza socket yazılımını çalıştırıp sayfayı yenileyiniz ” hatasını alıyorsanız  E FATURA, E DEFTER,E ARŞİV imzalama aracını(web soket)  İNDİRİN ve imzalama aracını çalıştırıp ekranda açık haldeyken tekrar başvuru yapın.

Bu şekilde tekrar başvuru ekranına gelin ve web socket kullanarak başvuru yapın.

E Fatura BAŞVURU sitesine direk gitmek için TIKLAYIN

E Defter BAŞVURU sitesine direk gitmek için TIKLAYIN

E ARŞİV- E MAKBUZ ( E-SMM ) – E MÜSTAHSİL BAŞVURU sitesine direk gitmek için TIKLAYIN

5- Başvuru yaparken mali mühür kullanarak başvuru yaparken butonuna tıkladığınızda karşınıza KART GİRİŞ ekranı gelecektir. Bu ekranda TANIMLA’ya tıklayın.Kart Tanımla Kısmında SEÇ butonuna tıklayın ve 

C:\Windows\System32\akisp11.dll

 Sertifikasını bulun ve Ekle butonuna tıklayın. Kart adına ise akiskart yazıp kaydedin. Ve E imza Giriş şifresini girip imzala butonuna tıklayın.

 

e-Defter, e-Fatura, e-Arşiv, e-SMM-Meslek Makbuz;
BAŞVURU yaparken ya da PORTALLARA girerken sorun yaşıyorsanız;

2017’den beri  buradayız .
Deneyimliyiz ve sorunları çözüyoruz. 

ALT KÖŞEDEKİ Çevirim içi Sohbet butonu ile iletişime geçebilirsiniz
ya da
Whatsapp Web ile Bizimle iletişime geçmek için TIKLAYIN.

Not: “Destek performansı nedeniyle; Telefon çağrılarınızı otomatik olarak Whatsapp’a yönlendirmekteyim. Anlayışınız için teşekkür ederim.”

Bize puan verin!
[Total: 67 Average: 4.6]
X